Kategorie bloga

Kategorie bloga

Korzyści zdrowotne

Autor: Marcin Will W: Naczynia Dnia: Komentarze: 0 Oglądany: 10525

Wodo, nie masz smaku, ani koloru, ani zapachu, nie można ciebie opisać, pije się ciebie, nie znając ciebie. Nie jesteś niezbędną do życia: jesteś samym życiem (…)

Słowom, których autorem jest Antoine Saint-Exupery, twórca Małego Księcia, nie można odmówić słuszności. Woda jako napój życiodajny, podstawowy, niezbędny, powinna być jak najlepszej jakości. Tę jakość zapewnia uzdatnianie wody w naczyniach miedzianych – tradycyjnym, niezwykle prostym sposobem wykorzystywanym w starohinduskiej Ayurvedzie. Wystarczy miedziane naczynie napełnić wodą z kranu i odstawić na około 12 godzin. Uzdatniona w ten sposób woda daje nieocenione korzyści zdrowotne.

  • Woda uzdatniona w naczyniu miedzianym posiada pH zgodne z naszą krwią, co w praktyce powoduje doskonałą wchłanialność.

  • Jony miedzi działają zbawiennie na układ pokarmowy poprzez poprawienie perystaltyki jelit, czy eliminację szkodliwych bakterii.

  • Miedź jest antagonistą dla metali ciężkich, a sprzymierzeńcem dla składników odżywczych (pomagając w ich wchłanianiu).

  • Woda oczyszczona w naczyniu miedzianym  reguluje ciśnienie i pracę serca.

  • Woda przechowywana w naczyniu z miedzi łagodzi stany zapalne (także w wypadku reumatoidalnego zapalenia stawów).

  • Dzięki miedzi zwiększa się wchłanianie żelaza – bardzo ważne przy anemii.

  • Zdrowa woda z naczynia miedzianego posiada niebywałą zdolność unicestwiania szkodliwych dla zdrowia wirusów i mikroorganizmów.

  • Jony miedzi spożywane wraz z wodą stają do walki z wolnymi rodnikami odpowiedzialnymi za tworzenie się komórek rakowych.

  • Dodatkowym atutem spożywania wody z naczyń miedzianych jest aspekt urodowy. Miedź bowiem spowalnia procesy starzenia się skóry. Poprawia pigmentację włosów, skóry i oczu. Działa leczniczo na trądzik, wspomaga łagodzenie stanów zapalnych.  Wodę oczyszczoną przez naczynie z miedzi można wykorzystać do maseczek z glinki, hydrolatów, czy jako mgiełkę do włosów.   

Pamiętajmy, by żyć zdrowo i w zdrowiu priorytetowo należy zadbać o wodę dobrej jakości. Tylko czysta, zdrowa woda będzie odpowiednio przyswojona przez nasz organizm. A więc pijmy dobrą wodę z naczyń miedzianych. Na zdrowie!

Komentarze

Dodaj swój komentarz