Kategorie bloga

Kategorie bloga

Dlaczego warto pić zdrową wodę

Autor: Marcin Will W: Naczynia Dnia: Komentarze: 1 Oglądany: 6699

Każdego dnia jesteśmy bombardowani informacjami dotyczącymi konieczności picia wody w odpowiednich ilościach. My także w pełni zgadzamy się z tym stwierdzeniem. Jednak pamiętajmy, że woda wodzie nie jest równa. Sztab marketingowców zajmujących się promocją wody butelkowanej dwoi i się i troi, by zachęcić społeczeństwo do kupowania ich produktów w plastikowych opakowaniach. Nie dajmy się nabić w butelkę! Taka woda, to najgorszy z możliwych wyborów. Wraz z nią spożywamy mikrocząsteczki plastiku, a więc i zestaw takich substancji, jak: BPA (szczególnie groźny dla kobiet w ciąży i dzieci), formaldehyd czy antymon. W tych wspaniale reklamowanych wodach mineralnych, badacze z Niemiec znaleźli aż 24.000 składników toksycznych! Czy taka woda może być więc zdrowa? Uznajmy pytanie za retoryczne…

Alternatywą dla wód w plastikowych butelkach są szklane opakowania. Niestety, ich koszt, dostępność, a wreszcie i waga produktów (co ma znaczenie przy wnoszeniu zgrzewki na czwarte piętro) także nie stanowią zachęty dla przeciętnego konsumenta.

Zostają wreszcie filtry, których koszt i działanie daje ogromny wachlarz wyboru. W tym miejscu zaznaczamy tylko, by w przedbiegach skreślić te dzbankowe, z filtrami węglowymi. Nie dość, że znów skazują nas na przechowywanie płynu w plastiku, to jeszcze wypłukują z wody odżywcze mikro i makroskładniki.

Jeśli zadbamy o wodę dobrej jakości, obdarowujemy swój organizm najpiękniejszym prezentem. Odwdzięczą się nam jelita, nerki, stawy i mózg. Tylko woda, która dobrze się wchłonie, pozbędzie się toksyn, wyreguluje temperaturę ciała, nawilży skórę.

Z pełnym przekonaniem rekomendujemy uzdatnianie wody w naczyniach miedzianych. Wystarczy do naczynia z miedzi wlać wodę z kranu i odstawić ją na około 12 godzin. Jony miedzi rozprawią się w tym czasie z bakteriami, wirusami, patogenami, drobnoustrojami i chlorem. Zyskujemy smaczną, odżywczą wodę, która jest w stanie zapewnić optymalne nawodnienie organizmu i dodatkowo uzupełnić niedobory miedzi, które ma niemal każdy z nas. Zakup naczynia miedzianego to inwestycja w zdrowie własne oraz dbałość o otaczającą nas przyrodę. Jedno naczynie z miedzi zapewnia dostęp do wspaniałej jakości wody na długie lata!

Z tymi samymi tagami

Komentarze

Dodano poniedziałek, marzec 4, 2019 Przez Test Komentarz
Tesotwy komentarz ............

Dodaj swój komentarz